top of page

Pražská vánoční prohlídka

(SPECIÁLNĚ pro mimopražské)

Začátek i konec prohlídky na Hlavním nádraží

Vychutnejte si vánoční atmosféru centra Prahy. Na programu jsou vánoční trhy a stromeček na Staroměstském náměstí, procházka po Karlově mostě, plavba lodí po Pražských Benátkách, návštěva pražského Jezulátka, výstavy betlémů, punč u maltézských rytířů a pro zájemce tradiční Vánoční výstava v Betlémské kapli!

TERMÍNY:

14. 12. 2019

PROGRAM PROHLÍDKY:

U Hlavního nádraží nasedneme na tramvaj, která nás doveze ke kostelu Panny Marie Vítězné. Zde se dozvíme příběh legendárního pražského Jezulátka, které kostel proslavilo mezi poutníky z celého světa. V místním muzeu si prohlédneme oblečky, které mu v průběhu několika staletí věnovali slavní věřící, a kromě toho nás vánočně naladí také výstava tradičních betlémů z nejrůznějších zemí.

 

Od Jezulátka budeme společně pokračovat k nedalekému pozoruhodnému kostelu, náležícímu Řádu maltézských rytířů. Dopřejeme si čas na zahřátí charitativním maltézským punčem či svařeným džusem, který tu dobrovolníci spolu s drobným občerstvením prodávají. Poté se vydáme na procházku Karlově mostě a dozvíme se slavné příběhy, které vypráví. Až se ocitneme na druhé straně Vltavy, budeme mít čas na prohlídku výstavy betlémů zhotovených z různých materiálů v Muzeu Karlova mostu (zdarma), případně na drobné občerstvení (nejlepší slaný i sladký trdelník v Praze, hot dog, káva atp.). Poté společně nastoupíme na krytou vyhřívanou loď a užijeme si pohled na Karlův most z vodní hladiny během plavby po Pražských Benátkách. Po plavbě se společně projdeme na Staroměstské náměstí s vánočními trhy i stromečkem. Následuje volný čas.

 

V tomto bodě programu se můžete rozhodnout pro následující alternativy:

A. Užiju si volno na vánočních trzích (cca 1,5 - 2 hodiny). V 17:30 přijdu na sraz a spolu s průvodcem dojdu na Hlavní nádraží (cca 20 min chůze).

B. Zde zvolím konec prohlídky. Užiju si vánoční trhy a Prahu po svém a dostanu se domů sám.

C. Něco navíc:  Možnost vynechání volného času na trzích a prodloužení prohlídky o povídání o vánočních zvycích Staré Prahy a návštěvu Betlémské kaple, kde v adventním čase probíhá již 40. jubilejní Vánoční výstava (betlémy, ozdoby, zvyky, řemesla atp.)

ČAS A MÍSTO:

Sejdeme se v 11 hodin na Hlavním nádraží, konec prohlídky v 18 hodin tamtéž.

DOPRAVA DO PRAHY:

V prohlídce není zahrnuta doprava do Prahy. Můžete si ji buď zajistit sami, nebo mě prosím kontaktujte a ráda vám s koupí jízdenek/cestou na Hlavní nádraží pomohu.

CENA PROHLÍDKY: 

444 Kč

děti do 6 let zdarma

CENA ZAHRNUJE:

 • Služby nadšeného průvodce 

 • Nápoj na lodi zdarma (včetně svařeného vína :)

 • Vstup do Muzea Karlova mostu (výstava betlémů z různých materiálů, expozice o historii a stavbě mostu)

 • Vstup do kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského (pražské Jezulátko, výstava oblečků Jezulátka, výstava betlémů z různých koutů světa)​ - ZDARMA

CENA NEZAHRNUJE:

 • Cestu do Prahy

 • Tramvajovou jízdenku 24 Kč (není třeba zajišťovat, bude připraveno pro celou skupinu)

 • Plavbu lodí - 340 Kč/dospělý, 170 Kč/dítě do 15 let (pravděpodobně dosáhneme na skupinovou slevu, cena na místě tedy snad bude o něco nižší)

 • Vstup na Vánoční výstavu v Betlémské kapli (nad rámec prohlídky) - plné vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč 

 • Občerstvení a jiné osobní výdaje 

Odesláním formuláře vytvoříte závaznou rezervaci. Co nejdříve se vám ozvu a zašlu podklady k platbě. Prohlídku je nutné uhradit do pěti pracovních dnů od doručení e-mailu s platebními údaji. Po obdržení platby vám e-mailem zašlu souhrnné informace ke konkrétní procházce, včetně přesného místa srazu.

 

Bohužel jsem nucena požadovat platby předem, protože se mi stává, že lidé zarezervují místa a pak nedorazí. Navíc bych při platbě na místě v hotovosti musela bohužel řešit účtenky, což by nás okradlo o čas a mě o nervy :). 

Pokud máte s platbou předem vážný problém, ráda udělám vyjímku potvrzující pravidlo :).

Po odeslání formuláře by vám měl okamžitě přijít potvrzovací e-mail na e-mailovou adresu, kterou jste při rezervaci uvedli. Pokud vám e-mail nedorazil, pravděpodobně se formulář neodeslal. Prosím zkuste to znovu nebo mě rovnou kontaktujte na prahoholik@gmail.com

Těším se na vás!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit. Pokud mi o tom dáte vědět alespoň týden předem, nabízím vám výběr stejné nebo podobné procházky v jiném termínu zcela zdarma. Při zrušení do 48 hodin od začátku procházky nabízím 50% slevu na jinou procházku.

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

 • Facebook
 • Instagram
bottom of page