top of page

Vánoční procházka Prahou

Vánoční procházka Prahou nás zavede k impozantnímu betlému v kapucínském klášteře a do vedlejší pražské Lorety, která vypráví příběh Svaté Chýše a v níž si budeme moci prohlédnout velký barokní betlém. Na Malé Straně nás čeká ochutnávka perníčků, povídání o českém vánočním cukroví a také zahřívací drink v někdejším sídle pražských alchymistů. Výpravu zakončíme u pražského Jezulátka, které bude na Vánoce tradičně oděno v bílém.

TERMÍNY:

28. 12. 2019 

4. 1. 2020

PROGRAM PROHLÍDKY:

Nejprve společně navštívíme kostel Panny Marie Andělskékterý je součástí kapucínského kláštera. Pouze o vánočních svátcích v něm bývá k vidění unikátní historický betlém s postavami v téměř životních velikostech. Po prohlídce a povídání o betlémě složeném ze 48 figur se přesuneme do vedlejšího komplexu pražské Lorety.

Loreta vypráví mnoho příběhů, včetně toho nejznámějšího o Svaté chýši, domě Panny Marie. Některé z nich si povíme a společně se projdeme tímto významným poutním místem. Od loretánského komplexu povedou naše kroky Nerudovou ulicí na místo, kde pečou jedny z nejlepších perníčků v Praze. Zde se budeme moci krátce zastavit, popovídat si o tradici pečení vánočního cukroví a samozřejmě perníčky ochutnat. 

Praha nemá magické kouzlo pouze o Vánocích. Naše procházka bude nyní pokračovat až do domu, v němž měl snad svou laboratoř Edward Kelley, dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Ve zdejší alchymistické hospůdce budeme mít čas na povídání o fascinující době, a to navíc nad originálními bublajícími lektvary, šálkem dobré kávy nebo něčím malým na zub. Zájemci o další poznání alchymistické doby budou moci navštívit zajímavé Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy.

Posledním bodem našeho programu bude návštěva legendárního pražského Jezulátka, které sestry karmelitky oblékají na vánoční svátky do bílých šatiček. Před kostelem si prohlédneme moderní venkovní betlém a v místním muzeu pak oblečky, které této sošce po staletí věnují významné osobnosti a také malou výstavu betlémů z celého světa.

To vše za doprovodu příběhů a zajímavostí o tom, co společně uvidíme!

DÉLKA PROHLÍDKY:

cca 4 hodiny

ČAS A MÍSTO:

Sejdeme se ve 13 hodin u sousoší Tychona de Brahe a Johanna Kepplera (tramvajová zastávka Pohořelec). Konec prohlídky bude u kostela Panny Marie Vítězné (Karmelitská 9).

CENA PROHLÍDKY: 

322 Kč

děti do 6 let zdarma

CENA ZAHRNUJE:

  • Služby nadšeného průvodce :)

  • Vstup do kostela Panny Marie Andělské (betlém) - ZDARMA

  • Ochutnávku perníčků v Gingerbread Museum

  • Vstup do kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského (pražské Jezulátko, výstava oblečků Jezulátka, výstava betlémů z různých koutů světa)​ - ZDARMA

CENA NEZAHRNUJE:

  • Vstup do Lorety - 150 Kč dospělý, 130 Kč senior (70+), 80 Kč děti (6 - 15 let), 110 Kč student, 310 Kč rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let)

  • Občerstvení v Alchymistické hospůdce

  • Vstup do Muzea alchymistů a mágů staré Prahy (v případě zájmu více osob snížené vstupné pro skupinu) 220 Kč dospělý, 90 Kč děti a důchodci, 160 Kč student, 490 Kč rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti)

Odesláním formuláře vytvoříte závaznou rezervaci. Co nejdříve se vám ozvu a zašlu podklady k platbě. Prohlídku je nutné uhradit do pěti pracovních dnů od doručení e-mailu s platebními údaji. Po obdržení platby vám e-mailem zašlu souhrnné informace ke konkrétní procházce, včetně přesného místa srazu.

 

Bohužel jsem nucena požadovat platby předem, protože se mi stává, že lidé zarezervují místa a pak nedorazí. Navíc bych při platbě na místě v hotovosti musela bohužel řešit účtenky, což by nás okradlo o čas a mě o nervy :). 

Pokud máte s platbou předem vážný problém, ráda udělám vyjímku potvrzující pravidlo :).

Po odeslání formuláře by vám měl okamžitě přijít potvrzovací e-mail na e-mailovou adresu, kterou jste při rezervaci uvedli. Pokud vám e-mail nedorazil, pravděpodobně se formulář neodeslal. Prosím zkuste to znovu nebo mě rovnou kontaktujte na prahoholik@gmail.com

Těším se na vás!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit. Pokud mi o tom dáte vědět alespoň týden předem, nabízím vám výběr stejné nebo podobné procházky v jiném termínu zcela zdarma. Při zrušení do 48 hodin od začátku procházky nabízím 50% slevu na jinou procházku.

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page