top of page

Lvíček Václav na Starém městě

Na zážitkovou procházku pro děti od 3 let s námi vyrazí malý lvíček Václav. Ten se dozvěděl o tom, že má nejen české jméno, ale také předky. Přicestoval proto z daleké Afriky do Prahy a hledá ztracenou rodinu a kamarády v pražských ulicích. Spolu s dětmi se vydáme přes Karlův most, Klementinum, Staroměstské náměstí a další místa na Starém městě a budeme hledat sochy a obrázky lvů a lvíčků, abychom Václavovi pomohli. Dozvíme se také spoustu zajímavostí o Praze a naší zemi, zahrajeme si hry, budeme plnit úkoly a také si užívat našeho hlavního města, třeba na zmrzlině.

Unikátní koncept poznávací procházky Prahou. Na každé procházce je přítomen průvodce + pedagogický doprovod. O vaše děti (3 - 9 let) je tak plně postaráno a můžete je na procházce zanechat samotné. Procházka kombinuje prohlídku Prahy, během níž se děti poutavou formou dozví informace o historii a kultuře Prahy i České republiky, s množstvím aktivit, úkolů a her. Procházka je vhodná pro pražské i mimopražské děti. Myslíme během ní také na odpočinek a občerstvení. Primární jsou pro nás dětské zážitky a radost z poznání.

TERMÍNY

čtvrtek 21. 5. od 14 hodin

sobota 27. 6. od 14 hodin

PROGRAM PROCHÁZKY

Sejdeme se na Malostranském náměstí. Odtud se společně vydáme k Malostranské mostecké věži, kde potkáme prvního z pražských lvíčků. Pokračovat budeme na nedaleké dětské hřiště, kde se děti budou moci uvolnit a navzájem seznámit. Představíme jim lvíčka Václava a užijeme si první společnou aktivitu. Na hřišti se také rozloučíme s "dospěláky", kteří se nebudou chtít procházky zúčastnit, a vydáme se spolu s lvíčkem za dobrodružstvím.

Kolem vltavského vodníka dorazíme ke schodům na Kampě, na kterých si zahrajeme pohybovou hru, během níž budeme chránit lví smečku. Po Karlově mostě se vypravíme k soše Bruncvíka, kde si povíme základní příběh celé procházky o tom, proč se lev dostal až na český státní znak a proč je pro naši zemi tak důležitý. Lvíček Václav tím zjistí, proč má v Praze předky a tolik kamarádů. Hned několik mu jich vzápětí spolu s dětmi najdeme u jednoho z nádherných sousoší Karlova mostu, znázorňujícího svatého Víta se lví smečkou. Zde se děti poutavou formou dozvědí o tom, kdo byl svatý Vít a proč se po něm jmenuje naše katedrála.

 

Pokračovat budeme ke Staroměstské mostecké věži, kde si lvíček Václav najde dalšího člena lví smečky a spolu s dětmi se také dozví zajímavý příběh Karlova mostu a také to, jakou roli v něm hrály astronomické počty nebo vajíčka. Budeme pokračovat do klidného areálu Klementina, kde nás čeká několik aktivit a her či malování křídou. Bude to také čas, kdy si děti budou moci odpočinout, nasvačit se a v klidu zajít na toalety.

Po hrách a odpočinku se na Mariánském náměstí dozvíme o legendárním rytíři a v Kaprově ulici budeme s lvíčkem hledat kapry, po nichž ulice získala své jméno. Zastavíme se zde také na zmrzlinu. Pokračovat budeme přes Staroměstské náměstí do Celetné ulice, kde si připomeneme příběh českého státního znaku a lvíček tu najde hned několik kamarádů a poví dětem třeba o tom, kdo to byl bájný Herkules

Hned tři další kamarádi, připraveni ke výskoku, čekají na lvíčka Václava u Karolina. Zde se děti dozvědí zajímavost o Karlově univerzitě, zaskáčou si spolu se lvy a setkají se tu s dalším pražským duchem. Poslední ze lvích kamarádů bude na děti i lvíčka Václava čekat na budově České národní banky. Na konci procházky dostane každý účastník malou lví odměnu.

DÉLKA PROCHÁZKY

3,5 hodiny (od 14:00 do 17:30), včetně adaptační části s rodiči (30 - 40 minut)

ČAS A MÍSTO 

Sejdeme se ve 14 hodin u kavárny Starbucks na Malostranském náměstí (zastávka tramvaje Malostranské náměstí). Konec procházky v 17:30 hodin před divadlem Hybernia (zastávka metra a tramvaje Náměstí Republiky). Zde si budete moci vaše děti vyzvednout.

JAK PROCHÁZKA PROBÍHÁ

Po celou dobu procházky je přítomen průvodce + pedagogický doprovod se specializací na předškolní vzdělávání. Procházka je určena především malým dětem. Vaše děti ve věku 3 - 9 let můžete na procházku buď pustit samotné, nebo je doprovodit. Bez dospělého doprovodu se děti často lépe zapojí do společných aktivit a odnesou si tak z prohlídky větší zážitek i více poznatků. Je to pro ně také větší dobrodružství, něco jako odpolední tábor. Chápeme však, že některé malé děti nejsou zvyklé být bez rodičů nebo se jejich rodiče bojí pustit je samotné či si zkrátka jen chtějí užít si odpoledne se svými dětmi.

O účasti na procházce se můžete rozhodnout také v jejím průběhu. Na začátku procházky pro malé děti je vždy zařazena seznamovací a adaptační část. Společně se sejdeme, zajdeme na klidné místo, budeme se moci krátce poznat a děti zkusíme navnadit na společné aktivity. Adaptační část trvá většinou 30 - 45 minut dle velikosti skupiny, věku a potřeb dětí. Na konci adaptační části odcházíme s dětmi (a případnými dospělými) objevovat centrum Prahy.

 

Dospělé osoby na procházce chodí ideálně za skupinou dětí, aby všechny děti mohly poslouchat výklad a zapojit se do společných aktivit

Celková délka procházky (včetně adaptační části) je 3,5 hodiny.​ 

Maximální počet dětí ve skupině: 20

CENA PROCHÁZKY

 449 Kč / od 3 do 9 let

299 Kč / od 10 do 99 let

Během trvání vládních opatření souvisejících s COVID 19 je počet dospělých osob na procházce omezen na max. 2 osoby na jedno dítě od 3 do 9 let.

CENA ZAHRNUJE:

 • Účast na zážitkově-edukativní procházce Prahou

 • Výklad průvodce, pedagogický doprovod

 • Veškeré materiály na aktivity, hry a úkoly během procházky 

 • Zapůjčení reflexní vesty pro každé dítě od 3 do 9 let

 • Drobná odměna na konci procházky pro každé dítě od 3 do 9 let

CENA NEZAHRNUJE:

 • 100 Kč kapesné - Platí pouze pro děti, které se procházky zúčastní bez dospělého doprovodu. Kapesné bude použito na zmrzlinu v gelaterii Puro Gelato v Kaprově ulici a na případné poplatky za toalety po cestě 

CO SI VZÍT S SEBOU?

 • Každé dítě by s sebou mělo mít baťůžek a v něm láhev s pitím na celou dobu procházky, svačinu a pláštěnku

BEZPEČNOST

Velmi dbáme na bezpečnost vašich dětí. Na každé procházce pro děti předškolního a mladšího školního věku je přítomen jak průvodce, tak pedagogický doprovod. Oba mají zkušenosti s vedením skupin dětí předškolního věku. Všechny svěřené děti mají na sobě po celou dobu procházky reflexní vestu, kterou pro ně budeme mít připravenou. V místech s vysokou koncentrací lidí si pomáháme různými hrami, abychom všichni zůstali bezpečně při sobě.

 

KDO JSME

Barbora Klement Hůlková - průvodce

 • Autorka programů zážitkově-edukativních procházek pro malé děti, rodiny s dětmi a dalších procházek Prahou pro širokou veřejnost

 • Cestovatelka s bohatými zkušenostmi s prováděním dětských i dospělých skupin v Praze, ale také v New Yorku, Paříži, Tokiu a dalších městech

 • Bývalá učitelka v mateřské školce, krátkodobě také na střední škole (čeština, dějiny umění)

 • Tvůrce dětských poznávacích zájezdů pro základní a střední školy, výukových přednášek pro středoškoláky

 • Maminka dvouleté Rozárky s celoživotní láskou k dětem, zájmem o dětské poznávání a vidění světa dětskýma očima

 • Více o Barboře zde

Lenka Noga Kneiflová - pedagogický doprovod

 • Vzdělání v oboru předškolní pedagogiky, šestiletá praxe učitelky v mateřské škole

 • Zájem o pomoc dětem v nouzi, děti ze znevýhodněného prostředí - dvouletá praxe konzultanta v poradenském centru pro pěstounské rodiny

 • Maminka nedávno narozené Viktorky s celoživotní láskou k dětem a bohatými zkušenostmi s různorodými dětskými kolektivy

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit? Pokud mi o tom dáte vědět alespoň 72 hodin před začátkem procházky, můžeme se domluvit na vrácení uhrazené částky na váš účet. Pokud procházku zrušíte později, nabízím vám zdarma přesun na jiný volný termín vámi objednané procházky či přesun na jinou procházku ve stejné hodnotě. 

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

 • Facebook
 • Instagram
bottom of page