top of page

Adventní procházka Prahou

Během naší procházky si připomeneme příběhy o legendárním pražském Jezulátku, připijeme si punčem u maltézských rytířů, projdeme se po Karlově mostě a dorazíme do Betlémské kaple, kde v adventním čase probíhá tradiční Vánoční výstava. Betlémy všeho druhu si pak prohlédneme v nedalekém ohromujícím chrámu Panny Marie Sněžné.

TERMÍNY:

21. 12. 2019

PROGRAM PROHLÍDKY:

V kostele Panny Marie Vítězné pozdravíme pražské Jezulátko, díky němuž je toto místo známé mezi katolíky z celého světa. Sestry karmelitky ho na adventní dobu převlékají do šatiček fialové barvy. Ve zdejším muzeu si prohlédneme oděvy, které mu v průběhu několika staletí věnovaly nejrůznější osobnosti a povíme si o těch nejzajímavějších kouscích v jeho šatníku i pevných pravidlech pro oblékání sošky. Vánočně nás naladí také výstava tradičních betlémů z nejrůznějších zemí.

 

Od Jezulátka budeme společně pokračovat k nedalekému pozoruhodnému kostelu Panny Marie pod řetězem, náležícímu řádu Maltézských rytířů. Dopřejeme si čas na zahřátí charitativním maltézským punčem či svařeným džusem, který tu dobrovolníci spolu s drobným občerstvením prodávají. Poté se vydáme na procházku Karlově mostě a povyprávíme si některé zajímavé příběhy, které vypráví. Na druhé straně řeky zamíříme uličkami, po nichž prý snad po setmějí procházejí pražští duchové, ke slavné Betlémské kapli. Proslavil ji nejen Jan Hus, ale v novodobé historii také tradiční Vánoční výstava, která letos oslaví již jubilejní 40. ročník. Na výstavě se zahřejeme, prohlédneme si exponáty a také si popovídáme o některých vánočních zvycích staré Prahy. 

Poslední zastávkou naší prohlídky bude velkolepý chrám Panny Marie Sněžné. I zde se již tradičně koná krásná událost, výstava asi 200 nejrůznějších betlémů, včetně mechanického betlému Jiřího Votruby s množstvím fascinujících zvířat a draků. 

To vše za doprovodu příběhů a zajímavostí o tom, co společně uvidíme! 

Vánoční trhy na Václavském i Staroměstském náměstí jsou od naší poslední společné zastávky "za rohem" :).

DÉLKA PROHLÍDKY:

cca 3 hodiny

ČAS A MÍSTO:

Sejdeme se ve 13 hodin před kostelem Panny Marie Vítězné (Karmelitská 9). Konec procházky bude u kostela Panny Marie Sněžné (Jungmannovo náměstí 18) cca v 16 hodin.

CENA PROHLÍDKY: 

222 Kč

děti do 6 let zdarma

CENA ZAHRNUJE:

  • Služby nadšeného průvodce :)

  • Vstup do kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského (pražské Jezulátko, výstava oblečků Jezulátka, výstava betlémů z různých koutů světa)​ - ZDARMA

  • Vstup do kostela Panny Marie Sněžné a na výstavu betlémů - ZDARMA

CENA NEZAHRNUJE:

  • Vstup na Vánoční výstavu v Betlémské kapli - plné vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč

  • Vstup na vystavu Betlémy a vánoční tradice v kostele Panny Marie Sněžné - plné vstupné 50 kč, snížené vstupné 30 Kč

  • Občerstvení a jiné osobní výdaje 

Odesláním formuláře vytvoříte závaznou rezervaci. Co nejdříve se vám ozvu a zašlu podklady k platbě. Prohlídku je nutné uhradit do pěti pracovních dnů od doručení e-mailu s platebními údaji. Po obdržení platby vám e-mailem zašlu souhrnné informace ke konkrétní procházce, včetně přesného místa srazu.

 

Bohužel jsem nucena požadovat platby předem, protože se mi stává, že lidé zarezervují místa a pak nedorazí. Navíc bych při platbě na místě v hotovosti musela bohužel řešit účtenky, což by nás okradlo o čas a mě o nervy :). 

Pokud máte s platbou předem vážný problém, ráda udělám vyjímku potvrzující pravidlo :).

Po odeslání formuláře by vám měl okamžitě přijít potvrzovací e-mail na e-mailovou adresu, kterou jste při rezervaci uvedli. Pokud vám e-mail nedorazil, pravděpodobně se formulář neodeslal. Prosím zkuste to znovu nebo mě rovnou kontaktujte na prahoholik@gmail.com

Těším se na vás!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit. Pokud mi o tom dáte vědět alespoň týden předem, nabízím vám výběr stejné nebo podobné procházky v jiném termínu zcela zdarma. Při zrušení do 48 hodin od začátku procházky nabízím 50% slevu na jinou procházku.

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page