top of page

Whiskeria

Jindřišská věž skrývá pravý poklad. A tím je místní whiskeria spojená s kavárnou. A je to nejen ráj pro milovníky vody života (i když pro ně především), ale také pro její příležitostné ochutnávače nebo prostě jen pro ty, kteří mají chuť na kafe nebo dokonce na oběd. Úžasné intimní a nanejvýš stylové prostředí, pohodlné sedačky, příjemná obsluha v kiltu. Jak je psáno na oficiálních stránkách tohoto vyjímečného podniku "Život je příliš krátký, než abychom pili špatnou whisky." Ač nejsem whiskey-odborník, věřím, že v tomto podniku se se špatnou whiskey nesetkáte. 

web: http://whiskeria.cz/

adresa: Jindřišská věž, Praha 1

otevírací doba: Po - so: 10 - 00,

neděle zavřeno

 

 

Vezmete-li si do rukou místní whiskey lístek, najdete v něm přes čtyři sta druhů oblíbeného destilátu. Mezi zástupci zemí samozřejmě nechybí esa ze Skotska, Irska či USA, ale v nabídce najdete i druhy z Japonska nebo třeba od nás. Cena za skleničku začíná již na několika desítkách korun a končí samozřejmě v třínulových částkách. Je tedy na vás, jaký z druhů a v jaké cenové relaci si nápoj vyberete. Rozhodně se však podnik nesnaží orientovat na zámožné občany, ani na hloupé turisty. Na první dojem vycítíte jistou poctivost a taky lásku. Whiskey-lásku. Whiskeria pořádá také pravidelné degustace, kde se o jednotlivých druzích můžete dozvědět něco víc. Navíc je místo taková "whiskey-knihovna" - v podniku si můžete prohlížet desítky publikací týkajících se tohoto nápoje. 

 

Pokud se rozhodnete - tak, jako se většinou rozhoduji já - že si whiskey protentokrát nedáte, není problém. Nikdo vás nevyhodí, nikdo se na vás nedívá s podivem. Můžete sem zajít v klidu na kávu nebo na víno, ceny jsou naprosto v normálu. Řekla bych, že na tak kouzelné místo snad i příliš nízké. Ve whiskerii si navíc můžete dát i polední menu, které rovněž vypovídá o kvalitě celého podniku - nabízí se tři jídla denně a jedna denní polévka a vždy jsou vynikající. Prostory jsou rozdělené na kuřácké (1. patro) a nekuřácké (přízemí). 

 

Přitom všem sedíte v pohodlných kožených sedačkách v úžasném prostředí Jindřišské věže, obsluhuje vás usměvavá obsluha a ke všemu hraje nevtíravá příjemná hudba. Tento podnik všemi deseti doporučuju!

© Barbora Klementová, 3. únor 2014

 

Budu ráda, vyjádříte-li níže Váš názor. Ať již k článku jako takovému nebo k Whiskerii. 

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page