top of page

Valentýnská procházka magickým Vyšehradem

Na valentýnské procházce se dozvíme několik zajímavostí o svátku zamilovaných a spatříme vzácnou relikvii, lopatku sv. Valentýna, v bazilice sv. Petra a Pavla. Kromě toho poodhalíme některá vyšehradská mystéria. Řeč bude třeba o novodobých vyšehradských menhirech, labyrintu katedrály v Chartres nebo o bájném Gryfovi... 

TERMÍN

neděle 13. 2. 2022 od 14h

PROGRAM PROCHÁZKY

Naše procházka začne u Táborské brány. Kousek za ní spatříme jeden z vyšehradských novodobých menhirů a povíme si, kolik jich na Vyšehradě máme a proč tu vlastně jsou. Naše kroky pak povedou Leopoldovou branou k rotundě sv. Martina, jedné z nejstarších dochovaných památek celé Prahy opředené četnými legendami.

 

Pokračovat budeme k místu, známému jako Čertovy kameny, které už desítky let fascinuje nejrůznější skupiny lidí. Nedaleko od tohoto „vyšehradského Stonehenge“ stojí další menhir, který snad ukrývá zázračnou léčivou energii. Pozdravíme sochu sv. Václava, která původně zdobila Václavské náměstí a přesuneme se k vyšehradskému labyrintu, který je kopií labyrintu katedrály v Chartres. Jaký příběh vypráví a proč je k vidění zrovna zde?

 

Nad tím budeme moci hloubat po cestě k vyšehradské dominantě, bazilice sv. Petra a Pavla. Právě zde si budeme povídat o svatém Valentýnovi a svátku zamilovaných a spatříme lopatku oblíbeného světce. Nebude to určitě jediná zajímavost, kterou se v bazilice dozvíme.

 

Po společné prohlídce svatostánku se přesuneme dále do parku se sousošími Josefa Václava Myslbeka, která nám připomenou mýtické počátky českých dějin a roli Vyšehradu v národním sebevědomí. S magickým Vyšehradem se rozloučíme u skryté baziliky sv. Vavřince povídáním o jednom z vyšehradských symbolů, bájném Gryfovi.

DÉLKA

cca 2 - 2,5 hodiny

ČAS A MÍSTO

Sejdeme se u Táborské brány, v blízkosti stanice metra Vyšehrad (linka C)

CENA

250 Kč / osoba

děti do 6 let zdarma

CENA ZAHRNUJE:

  • Komentovaný výklad nadšeného průvodce k navštíveným místům

CENA NEZAHRNUJE:​​

PŘIHLÁŠENÍ NA PROCHÁZKU

Pro přihlášení na procházku využijte v ideálním případě rezervační formulář.

Pokud se na procházku chcete přihlásit na poslední chvíli, můžete tak učinit, pokud jsou na ni volná místa. Chcete-li se přihlásit 24 hodin a méně před konáním procházky, prosím kontaktujte nás přímo na mailu prahoholik@gmail.com nebo na telefonním čísle + 420 776 603 001.

Kapacita skupiny je omezena na 20 účastníků

Procházka není nijak omezena aktuálními vládními nařízeními souvisejícími s COVID-19. Na procházku se lze přihlásit zcela bez podmínek. Pokud se cítíte nemocní, prosím procházku vynechejte. 

Aktuální vládní nařízení je třeba dodržet při prohlídce interiéru baziliky sv. Petra a Pavla.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit? Pokud nám o tom dáte vědět alespoň 72 hodin před začátkem procházky, můžeme se domluvit na vrácení uhrazené částky zpět na váš účet. Pokud procházku zrušíte později, nabízíme vám zdarma přesun na jiný volný termín vámi objednané procházky či přesun na jinou procházku ve stejné hodnotě. 

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page