top of page
PRAHOHOLIK-LOGO.png

Malostranská zastavení

Naši malostranskou procházku začneme povídáním o jednom z nejbohatších šlechticů své doby, Albrechtovi z Valdštějna. Povíme si o tom, jak šel s Malou Stranou čas a budeme obdivovat monumentální barokní skvost historické Prahy, kostel sv. Mikuláše. Nevynecháme Nerudovu ulici, pokladnici domovních znamení. Nejkrásnější a nejzajímavější z nich si společně prohlédneme a povíme si jejich příběhy. Poté se přesuneme na Jánský vršek a dojdeme až na půvabné Maltézské náměstí... 

TERMÍNY

sobota 11. 6. 2022 od 14 hodin

 

CO VÁS NA PROCHÁZCE ČEKÁ?

Naše procházka začíná u stanice metra Malostranská a povede nejprve kolem monumentálního Valdštejnského paláce, který svoji honosností kdysi předčil i Pražský hrad. Aby mohl být vůbec postaven, muselo padnout 26 domů, zahrady a dokonce cihelna. Aby také ne, nechala si jej postavit jedna z nejmocnějších osobností tehdejší Evropy. Od povídání o bohatém vojevůdci se dostaneme tam, kde bije srdce barokní Prahy, ke kostelu sv. Mikuláše.

Na Malostranském náměstí kdysi panoval čilý ruch - stával tu pranýř i šibenice a v okolních palácích se domlouvaly defenestrace či popravy. Jednu ze smutných kapitol historie města připomíná i zdejší Morový sloup, který zdobí patroni české země. Nerudova ulice láká na jiné příběhy - třeba na ten o třech housličkách nebo zlatém kole. Pojďte se blíže seznámit se sbírkou domovních znamení, která se řadí k unikátům celé Evropy.

Na Jánském vršku jako by se zastavil čas. Dozvíme se, co všechno mohou skrývat zdejší domy a přesuneme se i do dob, kdy v rudolfinské Praze sídlili slavní alchymisté. Dojdeme až na Maltézské náměstí, na kterém se ve středověku rozkládala velká komenda maltézských rytířů. Zbyl zní mimo jiné Kostel Panny Marie pod řetězem.

PODROBNOSTI O PROCHÁZCE

DÉLKA PROCHÁZKY:  cca 2 hodiny

MÍSTO SRAZU: stanice metra Malostranská (linka A)

KONEC PROCHÁZKY: kostel Panny Marie pod řetězem 

CENA: 250 Kč (děti do 6 let zdarma)

Cena zahrnuje komentovaný výklad průvodce k navštíveným místům.

Kapacita skupiny je omezena na 20 účastníků, minimální počet účastníků k uskutečnění procházky je 5 osob

 Chcete-li se přihlásit 24 hodin a méně před konáním procházky, prosím kontaktujte nás přímo na mailu prahoholik@gmail.com nebo na telefonním čísle + 420 776 603 001.

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page