top of page

Kouzelné Hradčany (se vstupy)

Během hradčanské procházky si nejprve povíme příběhy Strahovského kláštera. Společně navštívíme zdejší knihovnu s cennými tisky, prohlédneme si Kabinet kuriozit a zastavíme se také v klášterním pivovaře na ochutnávku piva či pivní zmrzliny. Poté se přesuneme k fascinující pražské Loretě, v níž si budeme vyprávět o Svaté chýši a necháme se na chvíli oslnit třpytivým loretánským pokladem. Naše kroky dále povedou na malebný Nový svět, kde jako by se zastavil čas...

Tato procházka je určena všem zájemcům o komentovanou procházku Hradčan bez ohledu na to, zda v Praze žijí či ne. Procházka je vhodná pro zvídavé děti, nicméně dětem nabízím hradní procházky na míru. Více již brzy v Aktuální procházky.

TERMÍNY

středa 27. 5. 2020 ve 14 hodin

sobota 20. 6. 2020 ve 14 hodin - Poslední 4 volná místa

neděle 18. 10. 2020 ve 14 hodin

PROGRAM PROHLÍDKY

Naši procházku začneme v areálu Strahovského kláštera, vybudovaného na vyvýšeném místě, z nějž se kdysi "strahovala" (střežila) lesní cesta na Pražský hrad. Společně nahlédneme do Strahovské knihovny, založené již ve 12. století. Budeme si zde povídat nejen o cenných rukopisech, ale také o zdejším Kabinetu kuriozit, v němž je k vidění třeba zub z narvala, preparovaný blboun nejapný nebo několik dělových koulí.

Po prohlídce někdejšího klášterního areálu a knihovny se krátce zastavíme také v klášterním pivovaru, který premonstrátští mniši již od středověku pronajímali, čímž se pivovárnictví stalo důležitou součástí jejich příjmů. V pivovaře nás čeká vyprávění o svatém Norbertovi a o tom, proč právě díky němu Strahovský klášter v minulosti tolik vzkvétal. Po zajímavém světci je pojmenováno také zdejší pivo. Během povídání nás čeká krátká ochutnávka - ať již ležáku sv. Norbert nebo třeba poháru s pivní zmrzlinou!

Po schodišti v domě U Zlatého stromu, kudy prý za temných nocí kráčí pražští duchové, budeme ze Strahova pokračovat k významnému poutnímu místu, pražské Loretě. V komplexu této fascinující barokní památky si prohlédneme především Svatou chýši, kopii nazaretského příbytku Panny Marie, který prý kdysi ze Svaté země přenesli do Evropy andělé. V loretánských ambitech pozdravíme vousatou světici sv. Starostu a pak již budeme obdivovat oslnivý loretánský poklad, jehož nejslavnější monstranci Pražské slunce zdobí 6222 drahokamů.

Plni třpytivých vjemů se nyní přesuneme do zcela jiného světa, do malebných uliček pod hradčanskými hradbami, kterým se říká Nový svět. Budeme si vyprávět o tom, kdo v minulosti obýval maličké domky a jak se tu žilo. Vychutnáme si jedinečnou atmosféru, uvidíme nejromantičtější hotel v Praze nebo dům, v němž bydlel alchymista Tycho de Brahe. Následně mineme Vojenský kostel a některá krásná šlechtická sídla a dorazíme až na Hradčanské náměstí, kde se rozloučíme. 

DÉLKA

cca 3 hodiny

ČAS A MÍSTO

Sejdeme se u sousoší Tychona Brahe a Johanna Keplera ve 13 nebo 14 hodin (v závislosti na konkrétním termínu) v blízkosti tramvajové zastávky Pohořelec. Konec procházky bude na Hradčanském náměstí. 

CENA

322 Kč

děti do 6 let zdarma

CENA ZAHRNUJE:

  • Komentovaný výklad nadšeného průvodce k navštíveným místům 

CENA NEZAHRNUJE:

PŘIHLÁŠENÍ NA PROCHÁZKU

Pro přihlášení na procházku využijte v ideálním případě Rezervační formulář níže.

Pokud se na procházku chcete přihlásit na poslední chvíli, můžete tak učinit, pokud jsou na ni volná místa. Chcete-li se přihlásit 24 hodin a méně před konáním procházky, prosím kontaktujte mě přímo na mailu prahoholik@gmail.com nebo na telefonním čísle + 420 776 603 001.

Kapacita skupiny je omezena na 20 účastníků

Vzhledem k situaci s COVID-19 je během měsíce května limitován počet účastníků procházek na 10 osob.

Během procházky dodržujeme hygienická pravidla, průvodce má u sebe dezinfekci, kterou je možné používat a až do odvolání jsou všichni účastníci procházky povinni mít zakrytá ústa a nos.

Rezervace procházky

Moc děkuji za rezervaci prohlídky. Nejpozději do 48 hodin se vám ozvu a zašlu podklady k platbě. Těším se na viděnou!

Pokud jste si vybrali konkrétní zážitkovou procházku Prahou a přejete si na ní rezervovat místo, použijte prosím následující formulář.

Odesláním formuláře vytvoříte závaznou rezervaci. Co nejdříve se vám ozvu a zašlu podklady k platbě. Prohlídku je nutné uhradit do pěti pracovních dnů od doručení e-mailu s platebními údaji. Po obdržení platby vám e-mailem zašlu souhrnné informace ke konkrétní procházce, včetně přesného místa srazu.

 

Bohužel jsem nucena požadovat platby předem, protože se mi stává, že lidé zarezervují místa a pak nedorazí. Navíc bych při platbě na místě v hotovosti musela bohužel řešit účtenky, což by nás okradlo o čas a mě o nervy :). 

Pokud máte s platbou předem vážný problém, ráda udělám vyjímku potvrzující pravidlo :).

Pokud se na procházku hlásíte na poslední chvíli, je možná platba v hotovosti na místě.

Po odeslání formuláře by vám měl okamžitě přijít potvrzovací e-mail na e-mailovou adresu, kterou jste při rezervaci uvedli. Pokud vám e-mail nedorazil, pravděpodobně se formulář neodeslal. Prosím zkuste to znovu nebo mě rovnou kontaktujte na prahoholik@gmail.com

Těším se na vás!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

storno

Zaplatili jste procházku a nakonec se nemůžete zúčastnit? Pokud mi o tom dáte vědět alespoň 72 hodin před začátkem procházky, můžeme se domluvit na vrácení uhrazené částky na váš účet. Pokud procházku zrušíte později, nabízím vám zdarma přesun na jiný volný termín vámi objednané procházky či přesun na jinou procházku ve stejné hodnotě. 

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page