top of page

Kouzelné Hradčany 

Naše první kroky povedou na nádvoří Strahovského kláštera. Dozvíme se, proč se zdejší knihovna těší světové proslulosti, co skrývá kabinet kuriozit nebo po kom se jmenuje klášterní pivo. Z areálu kláštera budeme pokračovat k impozantnímu Černínskému paláci a k pražské Loretě, u níž si budeme povídat o Svaté Chýši, oslnivém pokladu nebo vousaté světici. Naše kroky dále povedou na malebný Nový svět, kde jako by se zastavil čas. Poodhalíme některá tajemství tohoto magického místa a prohlídku zakončíme na velkolepém Hradčanském náměstí.

CO VÁS NA PROCHÁZCE ČEKÁ?

Procházku začneme v areálu Strahovského kláštera, vybudovaného na vyvýšeném místě, z nějž se kdysi "strahovala" (střežila) lesní cesta na Pražský hrad. Připomeneme si význam tohoto místa pro duchovní a historický vývoj naší země. Povíme si třeba o tom, k čemu za čilého klášterního života sloužily zdejší budovy nebo proč tu mají preparovaného blbouna nejapného. Vyprávět si budeme také o svatém Norbertovi a o tom, proč právě díky němu Strahovský klášter v minulosti tolik vzkvétal.

Po schodišti v domě U Zlatého stromu, kudy prý za temných nocí kráčí pražští duchové, budeme ze Strahova pokračovat k významnému poutnímu místu a fascinující barokní památce, pražské Loretě. Budeme obdivovat zdejší slavnou zvonkohru s 27 zvonky a poodhalíme tajemství Svaté chýše, nazaretského příbytku Panny Marie, který prý kdysi ze Svaté země přenesli do Evropy andělé. 

Po loretánském rozjímání se přesuneme do zcela jiného světa, do malebných uliček pod hradčanskými hradbami, kterým se říká Nový svět. Budeme si vyprávět o tom, kdo v minulosti obýval maličké domky a jak se tu žilo. Vychutnáme si jedinečnou atmosféru, uvidíme nejromantičtější hotel v Praze nebo dům, v němž bydlel alchymista Tycho de Brahe. Následně mineme Vojenský kostel a některá krásná šlechtická sídla a dorazíme až na Hradčanské náměstí, kde se rozloučíme. 

PODROBNOSTI O PROCHÁZCE

DÉLKA PROCHÁZKY:  cca 2 hodiny

MÍSTO SRAZU: sousoší Tychona Brahe a Johanna Keplera (v blízkosti tramvajové zastávky Pohořelec)

KONEC PROCHÁZKY: Hradčanské náměstí

CENA: 250 Kč (děti do 6 let zdarma)

Cena zahrnuje komentovaný výklad průvodce k navštíveným místům.

Kapacita skupiny je omezena na 20 účastníků, minimální počet účastníků k uskutečnění procházky je 6 osob.

 Chcete-li se přihlásit 24 hodin a méně před konáním procházky, prosím kontaktujte nás přímo na mailu prahoholik@gmail.com nebo na telefonním čísle + 420 776 603 001.

Pojďte se projít čarokrásnou Prahou! 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page